Buty myśliwskie

Każdy, kto choć raz spędził parę godzin w niewygodnym obuwiu wie, że nawet wykonanie kilku kroków wiąże się z dyskomfortem, czasem na granicy cierpienia. Taka sytuacja nigdy nie powinna zdarzyć się podczas polowania.

Dobrze dobrane, specjalistyczne obuwie pozwoli nam skupić się na celu, a nie na obolałych stopach. Obuwie dla myśliwego powinno spełniać kilka podstawowych założeń. Postaramy się je tutaj wypunktować.

Wygodne buty

Wygoda jest poza wszelką dyskusją. Ale powinna być to wygoda mądra. Sandały też mogą być bardzo wygodne, ale kompletnie nie zdadzą egzaminu w lesie. Potrzebujemy obuwia, które założymy na grubszą skarpetę – a jednocześnie stopa nie będzie się w nim przemieszczać, nawet podczas szybkiego marszu.

Sprawdzony materiał

Nadal nie wymyślono materiału doskonalszego, niż skóra. Odpowiednio spreparowana i wykończona stanowi doskonałą izolację, pozwalając przy tym stopie oddychać i odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Zimą będzie dobrze chronić przed mrozem, latem nie pozwoli się „ugotować”. Oczywiście zalecamy zdrowy rozsądek, zatem nie wybierajmy wysokiego buta z ociepleniem na upały, ani półbutów na śnieg.

Wzmocnienia

Nowoczesne technologie używane podczas produkcji specjalistycznego obuwia pozwalają łączyć materiały naturalne z bardzo wytrzymałymi syntetycznymi (jak kevlar). Efektem jest powstanie buta o nadzwyczajnych parametrach, które będzie chroniło naszą stopę w najtrudniejszym terenie i w najtrudniejszych warunkach.

Reasumując – błoto czy śnieg nie zepsują nam polowania, jeśli nasze stopy pozostaną suche i ciepłe, a solidna podeszwa zapewni dobrą przyczepność. Polując zawsze warto zainwestować w solidne buty.

Hanzel Łódź

Kup w sklepie internetowym – Hanzel Łódź.

Facebook